Úvodní stránka > Aktuality > Den sil podpory AČR CIHELNA 2018

Den sil podpory AČR CIHELNA 2018

Ve dnech 17. a 18. srpna 2018 se v Králíkách koná již tradiční vojensko - historická akce CIHELNA 2018. Za dobu svého pořádání získala značnou oblibu veřejnosti.

Jedná se o akci, která je, kromě připomenutí historických událostí doby okupace v roce 1938, příležitostí prezentovat Armádu ČR a složky integrovaného záchranného systému.

Příslušníci Armády ČR předvedou návštěvníkům v rámci statických a dynamických ukázek malou část toho, čím armáda disponuje, jakou má výzbroj, výstroj, techniku a co všechno s ní umí.

Cihelna je rovněž příležitostí předvést schopnosti a připravenost nejen profesionálních vojáků, ale také příslušníků pěší roty aktivních záloh při Krajském vojenském velitelství Pardubice, kteří představí své schopnosti a připravenost v rámci dynamické ukázky.

Hlavním ukázkovým programem je sobota 18. srpna. Podrobné informace o konané akci lze nalézt na internetových stránkách www.akcecihelna.com

Ukázkou toho, na co se mohou diváci těšit, byl Den s armádou na Pernštýnském náměstí v Pardubicích, kde se uskutečnila tisková konference k akci CIHELNA 2018. 

Fotogalerie

Nahoru